Egy újszülött csecsemőt és az édesanyját is élve húzták ki a romok alól, 90 órával a földrengés után
Túlélte a törökországi katasztrófát egy tíznapos csecsemő és édesanyja Hatay tartományban. Négy napon át voltak a romok alatt.
Túlélte a törökországi katasztrófát egy tíznapos csecsemő és édesanyja Hatay tartományban. Négy napon át voltak a romok alatt.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat száz helyi szakemberrel előreláthatólag két hónapig üzemelteti mobil egységeit Szíriában.
A Törökországban és Szíriában dolgozó mentőcsapatok megfeszített munkája, versenyfutás az idővel, és azok a másodpercek, amikor sikerült valakit élve kimenekíteni a romok közül. Összegyűjtöttük a törökországi földrengést követő napok néhány megható pillanatát.
Lassan csodaszámba megy, ha túlélőket találnak.
Egy eldőlt épületnél dolgoznak, centiről centire haladnak.
Már több mint 20 ezer ember halottja van a hétfői török földrengésnek Törökországban és Szíriában. Még mindig kerülnek elő túlélők a romok alól, ahol még több ezer ember lehet életben.
Betonépületekben inkább maradnak üregek, a kövéreknek van egy kis előnyük, a gyerekek kis helyen elférnek. A megmenekülés esélyei a zsinórmértéknek számító első három napban még viszonylag jók, de a korábbi katasztrófák tanúsága szerint a soknapos, netán egy hétnél hosszabb túlélés nagyon ritka.
Több kisgyereket és idős embereket is kimentettek a romok alól csütörtökön, több mint 80 órával a hétfői földrengés után.
Több magyar kutató-mentő csoport dolgozik a földrengés által érintett országokban.
Harmadik napja dolgozik megállás nélkül, éjjel-nappal a HUNOR mentőszervezet Törökországban.
Egy kisgyerekes magyar nő a családjával együtt a Malatyától tíz kilométerre található otthonában volt, amikor hétfő hajnalban sorozatos földrengések rázták meg Törökországot.
Az amerikai fél helikopterekkel is segíti a mentést, hogy elérjék az elszigetelt településeket.
Törökország nagy része két fő törésvonal között helyezkedik el, így az országban bármikor lehetnek földrengések.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat kórházi programja során már 2018-ban mozgó orvosi rendelők érkeztek Szíriába – most óriási hasznukat veszik, pedig eddig is nehéz volt a helyzet a háború sújtotta országban. Az aktuális állapotokról Solymári Dániel, a szeretetszolgálat nemzetközi programjainak vezetője beszélt a hvg.hu-nak.
Jóváírják a hívásokat.
Katasztrófavédelmi ajánlásokat fogalmazott meg a tagállamoknak az Európai Bizottság, miközben Törökország mellett már Szíriai is hivatalosan kérte az EU segítségét.
Eddig több mint tízezer áldozata van a hétfő hajnali dél-törökországi és észak-szíriai földrengésnek, de szakértők szerint még jócskán növekedhet ez a szám. Az is látszik azonban, hogy nem jut mindenhová ugyanannyi segítség. A mentőcsapatoknak olyan helyszínekre kellene eljutniuk, ahol nemrég még fegyverek ropogtak.
Az újszülött a családja egyetlen túlélője, minden közvetlen hozzátartozója meghalt a 7,8-as erejű földrengésben.
Az államtitkár Twitteren árulta el, hogy Kovács Ilka és kutyája, Níla a reformátusok kutató-mentőszolgálatának tagjaként indult el a földrengés helyszínére.
Az észak-szíriai Harem közelében élő család két napot töltött házuk romjai között, mire ki tudták szabadítani őket.